Dlaczego recykling?
Szkło stanowi około 10% odpadów komunalnych. Największy udział w masie odpadów szklanych stanowią opakowania szklane. Szacuje się, że w Polsce statystyczny mieszkaniec produkuje ponad 25 kg odpadów szklanych rocznie. W przeważającej masie odpadów szklanych znajduje się szkło nadające się do recyklingu.
W Europie recykling szkła zalicza się do najbardziej zaawansowanych, a najważniejszym czynnikiem, dla którego szkło powinno być poddawane recyklingowi jest ochrona środowiska. W obecnym czasie, kiedy szczególną uwagę zwraca się na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, możliwość zredukowania emisji tego gazu z procesu topienia szkła może być realizowana przez zwiększenie udziału stłuczki szklanej we wsadzie szklarskim.
Nawet niewielki jej dodatek powoduje znaczne zmniejszenie zapotrzebowania energii, a co za tym idzie, zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Należy też wspomnieć o sporym obniżeniu zapotrzebowania na surowce do produkcji szkła, co prowadzi do zmniejszenia objętości odpadów na składowiskach i zahamowania degradacji środowiska naturalnego.
Dlatego też selektywne zbieranie odpadów powinno być nie tylko obowiązkiem, który nakłada na nas państwo, ale przede wszystkim nawykiem, który zagwarantuje lepsze warunki życia nam samym oraz przyszłym pokoleniom.
Efekt ekologiczny recyklingu
Bezpieczeństwo produkcji
Troskao środowisko
Ekologia
Ochrona środowiska naturalnego to najważniejszy aspekt działalności DSS Recykling.
Jakość
Poziom świadczonych przez nas usług i wprowadzone normy potwierdzają liczne certyfikaty jakości.
Bezpieczeństwo
Prezentujemy wyniki badań, raportów i analiz. Przestrzegamy najsurowszych norm.