DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Świętowaliśmy Dożynki

30.08.2022

Mimo niesprzyjającej pogody święto plonów w Dąbrowie Górniczej musimy uznać za udane. „Praca się skończyła i trzeba podziękować panu Bogu za zbiory”, orzekła Maria Dzwonnik z Koła Gospodyń Wiejskich. I tak, pod wielkim namiotem w Dąbrowie Górniczej, gdy na zewnątrz szalała ulewa, świętowaliśmy dożynki.

W niedzielę, 28 sierpnia w Strzemieszycach Wielkich odbyły się dąbrowskie „Dożynki Miejskie 2022”.
Dąbrowa ma 120 tysięcy mieszkanek i mieszkańców i funkcjonuje tu dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich. Musiało więc być hucznie!

Święto żniw rozpoczęło się o 13:00 od uroczystej mszy świętej, która odbyła się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie uczestnicy przenieśli się na stadion sportowy w Strzemieszycach. Tam odbyła się dalsza część oficjalnych uroczystości. W tym roku Prezes DSS Recykling Rafał Pękala, razem z Janiną Świerczyną, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich ze Strzemieszyc Wielkich, piastowali zaszczytne funkcje starosty i starościny uroczystości. Podzielono bochen dożynkowego chleba, którym częstowano uczestników.

Później przyszedł czas na część rozrywkową, którą otworzyła Miejska Orkiestra Dęta, a następnie swoje zdolności artystyczne zaprezentowały Koła Gospodyń.

Tegoroczne dożynki w Dąbrowie Górniczej zgromadziły wiele osób, było radośnie i kolorowo. Mamy jednak nadzieję, że następne dożynki przywitają nas nieco bardziej sprzyjającą pogodą.

 

Ładowanie...