DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Konkurs ekologiczny i wycieczka w SP 5

06.12.2018

7 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny, w którym brały udział 3-osobowe drużyny reprezentujące klasy IV-VIII.

Pytania konkursowe dotyczyły rozpoznawania i opisu roślin ze szkolnej ścieżki ekologicznej. Wyniki zmagań każdej drużyny zostały ogłoszone po  zakończeniu konkursu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy  zostali zaproszeni przez głównego sponsora – czyli nas – na wycieczkę przyrodniczą.

 

28 listopada 41 uczniów biorących udział w ekologicznych potyczkach klasowych pojechało na wycieczkę do Pszczyny. Głównym punktem programu były warsztaty edukacyjne  „TROPEM ŻUBRA” w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. Uczniowie pod opieką przewodnika udali się na spacer po zagrodzie, obserwowali żubrzą rodzinę podczas karmienia, poznawali różne gatunki zwierząt i ich zachowanie w naturalnym środowisku. Była także projekcja filmu o historii żubrów na ziemiach pszczyńskich.

Kolejną atrakcją, która czekała na uczniów, był przepiękny renesansowy zamek z krużgankami. Muzeum Zamkowe w Pszczynie to unikatowe, niezmienione po dziś dzień miejsce na mapie Polski, które przeniosło dzieci w klimat arystokratycznej rezydencji z przełomu XIX i XX wieku.


 

Ładowanie...