DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Jary Oddział Zamknięty w Strzemieszycach

09.05.2017

Jary Oddział Zamknięty to powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku formacja Krzysztofa Jaryczewskiego. „Jary” to lider, założyciel i wokalista występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu Oddział Zamknięty.

Krzysztof „Jary” Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim „Oddział Zamknięty”. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty „Oddział Zamknięty” i „Reda Nocą”. Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.

„Party”, „Obudź się”, „Ich marzenia”, „Ten wasz świat”, „Odmienić los” i wiele innych to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego rocka.

Życie na ciągłym „wspomaganiu” nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985 r. Krzysztof „Jary” Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem, przestał udzielać się w Oddziale Zamkniętym, a sam zespół po kilku próbach z różnymi wokalistami w końcu zawiesił działalność.

W latach 90. Wojtek Pogorzelski i Jarek Wajk przywrócili zespół do życia. Od tego czas po kilku zmianach składu Oddział Zamknięty gra do dziś. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę. Wykorzystał ją. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie. Czując na swoich barkach pewien obowiązek zajął się profilaktyką uzależnień. Zdecydował o powołaniu do życia formacji Jary Oddział Zamknięty. Jary OZ to powrót do najlepszego okresu Oddziału Zamkniętego oraz nowe kompozycje „Jarego”. Wspomagają go w tym dwaj bardzo ważni członkowie „starego” Oddziału

Krzysztof Zawadka, przez lata gitarzysta Oddziału, nagrał z zespołem cztery płyty. Zbyszek Bieniak, w latach 80. przez trzy lata był wokalistą Oddziału Zamkniętego. Oprócz nich „Jary” do zespołu zwerbował, współpracującego z nim od lat w formacji Jary Band, basistę Andrzeja „Pierwiastka” Potęgę i perkusistę, Michała Biernackiego.

Teraz zagrają specjalnie dla Was, na Dniach Kultury Strzemieszyc, już 3 czerwca!

Ładowanie...