DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Dąbrowa podejmuje walkę ze smogiem!

25.01.2017

Choć takiego smogu, jaki w styczniu spowił większość polskich miast, nikt się nie spodziewał, w Dąbrowie Górniczej już wcześniej przygotowano się do walki o czyste powietrze. Nowy Program Ograniczenia Niskiej Emisji z dopłatami 100% wartości pieca o odpowiednich parametrach (do 8 tys. złotych) oraz innowacyjny system badania jakości powietrza to 2 główne działania, które wdrażać będzie Urząd Miasta w Dąbrowie jako oręż walki z zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

– Będziemy dążyć do tego, aby piece stawały się coraz mniej uciążliwe, wspierając m.in. podłączanie do miejskiej sieci ciepłowniczej, stosowanie pieców gazowych, olejowych, elektrycznych czy kolektorów słonecznych – mówił podczas konferencji prasowej poświęconej temu problemowi Damian Rutkowski, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej. Prezentowany przez niego dokument konsultowany jest obecnie z m.in ekspertami oraz przedstawicielami organizacji „Zagłębiowski Alarm Smogowy” i partnerami z innych miast. Jeśli Rada Miejska przyjmie program, będzie on obowiązywał do 2020 roku.

– Drugim elementem jest pionierski system monitoringu powietrza, składający się z 20 stacji pomiarowych rozlokowanych na terenie całej Dąbrowy Górniczej. Pokaże on jaki wpływ na jakość powietrza ma przemysł, transport, niska emisja, a także jak migrują zanieczyszczenia z innych miast – dodał prezydent Rutkowski.

Trzymamy kciuki za powodzenie programu walki o czyste, dąbrowskie powietrze.

Ładowanie...