DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Małe wykłady o wielkich sprawach

03.11.2016

W piątek, 21.10., w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się wykłady poświęcone ekologii zorganizowane przez DSS Recykling we współpracy z CP Recycling Organizacja Odzysku Opakowań. Dzieci podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy od 1 do 3 oraz 3 do 6.

Na zajęciach podejmowaliśmy kilka tematów, ale do najważniejszych należy zaliczyć recykling: to, dlaczego jest taki ważny, jakie odpady gdzie należy wyrzucać, jak (dzięki recyklingowi) możemy się przyczyniać do ochrony środowiska. Samo szkło jest przecież materiałem, który w całości poddany może zostać recyklingowi. Zużyte opakowania szklane można w nieskończoność przetapiać na nowe bez pogorszenia ich jakości, oszczędzając przy tym energię i chroniąc środowisko. Większe zużycie szkła z recyklingu przyczynia się do zmniejszenia objętości wysypisk śmieci, w których udział szkła ocenia się na ok. 7-10%, a nawet więcej!

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni widząc, jak wiele wiedzą w temacie ekologii dzieci ze SP 5 i jak aktywnie włączają się w zajęcia! Jesteśmy dumni, że młode pokolenie strzemieszyczan jest świadome swojego wpływu na środowisko naturalne i chętnie do podejmowania działań proekologicznych.

Po wykładzie zorganizowaliśmy quiz z pytaniami. Wtedy już nie było wątpliwości, że ich wiedza jest ogromna – tym bardziej, że prawidłowa odpowiedź premiowana była zabawnym breloczkiem z bohaterem bajki – minionkiem. Ponadto, na pamiątkę warsztatów dzieci otrzymały dyplomy młodych ekologów oraz plecaki, które osobiście wręczał Prezes DSS Recykling, Rafał Pękala.

Już wkrótce pokażemy Wam krótki filmik z tego wydarzenia – będziecie się więc mogli przekonać sami, jaki potencjał drzemie w strzemieszyckiej młodzieży :)

Ładowanie...