DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Trzeci numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

01.07.2014

W letnim wydaniu informatora DSS Recykling publikujemy ustalenia WIOŚ w sprawie pyłu w Strzemieszycach, reportaż z rodzinnej majówki strzemieszyczan w Saksonii i fotorelację ze sprzątnia Wywierzysk..

W letnim wydaniu informatora DSS Recykling publikujemy ustalenia WIOŚ w sprawie pyłu w Strzemieszycach, reportaż z rodzinnej majówki strzemieszyczan w Saksonii i fotorelację ze sprzątnia Wywierzysk.

Szanowni Mieszkańcy Strzemieszyc,

od wielu miesięcy nie ustajemy w wysiłkach, byście nas lepiej poznali.
Zaprosiliśmy mieszkańców Strzemieszyc do odwiedzenia naszego zakładu, przedstawiliśmy „Przegląd ekologiczny” zawierający pozytywną ocenę wpływu DSS Recykling na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie zakładu, zapoznaliśmy z wynikami analiz, z których jednoznacznie wynika, że sypiące się na naszą dzielnicę pyły nie pochodzą z DSS Recykling. Wreszcie, dzięki pomocy części mieszkańców, podjęliśmy samodzielne próby wyjaśnienia – czym są brokatowe drobinki, które opadają, zwłaszcza na zachodnie i północne rejony Strzemieszyc.

Bo to jest bardzo poważny problem. Także dla nas. Przecież oddychamy tym samym powietrzem i tak samo troszczymy się o swoje zdrowie.

Dlatego chcemy być dla Państwa partnerem w wyjaśnieniu, skąd pochodzą metalizujące zanieczyszczenia i czy stanowią zagrożenie dla zdrowia?
W maju grupa mieszkańców Strzemieszyc, którzy wygrali w naszym konkursie, była w Torgau i w Dreźnie, między innymi po to, by zwiedzić podobny do naszego zakład odzyskiwania szkła i przekonać się, jak działają tego typu firmy w Niemczech. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, posprzątaliśmy Wywierzyska w Strzemieszycach Wielkich – uroczy i niezwykle cenny przyrodniczo zakątek Dąbrowy Górniczej.
 
Na początku czerwca poznaliśmy pierwsze wyniki badań prowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, z których wynika że głównym składnikiem pyłu opadającego na Strzemieszyce jest żelazo. Teraz czekamy na wyniki analiz z ambulansu pomiarowego. Przy okazji – zapraszamy na nasz profil na facebooku, gdzie znaleźć można m.in. film, udostępniony w początkach maja 2014 r. przez „Zgromadzenie Mieszkańców Strzemieszyc”, na którym widać, że do zbierania drobinek (tu nazwanych opiłkami) opadających na Strzemieszyce, przydaje się magnes.

Z sąsiedzkim pozdrowieniem
Zarząd i Pracownicy
DSS Recykling Sp. z o.o.

 

Ładowanie...