DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2017

2016

2015

2014

Unia Strzemieszyce w formie!

KS Unia Strzemieszyce to nasz lokalny klub, z którym od lat współpracujemy. Chłopaki są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu i wyjścia z IV Ligi Okręgowej!

Czytaj więcej »

Recykling to nasza przyszłość

Ilość poddawanego recyklingowi szkła z gospodarstw domowych wzrosła w Europie do poziomu 67%, przy ok. 25 mld zebranych butelek i słoików. Wzrost ten odzwierciedla między innymi coraz większą świadomość środowiskową konsumentów oraz poprawę metod zbiórki i odzysku szkła.

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Dni Kultury w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach to coroczna propozycja dla mieszkańców tej dzielnicy, ale także całego miasta i regionu. W ostatni czerwcowy weekend kolejne atrakcje dla wszystkich przygotowało Stowarzyszenie Promocji Dzielnicy Strzemieszyce wraz z DSS Recykling  

Czytaj więcej »

DSS uhonorowany Gazelą Biznesu

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się firm. I edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Czytaj więcej »

Jary Oddział Zamknięty w Strzemieszycach

Prawdziwe rockowe brzmienie w Strzemieszycach już 3 czerwca! Nie może Was tam zabraknąć - świętujcie z nami 20-lecie DSS Recykling!

Czytaj więcej »

Kwietniowy informator DSS Recykling

Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi! Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer informatora DSS Recykling.

Czytaj więcej »

Zapraszamy na X Półmaraton Dąbrowski!

Już 9 kwietnia odbędzie się X Półmaraton Dąbrowski. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zbigniew Podraza. I w tym roku dumnie dołączamy do grona sponsorów!

Czytaj więcej »

XIII Europa Karate Cup for Club oraz 25-lecie KS Ronin

W dniach 11-12 marca w Dąbrowie Górniczej w Hali Sportowej Centrum, odbył się XIII Europa Karate Cup for Club oraz 25 lecie KS Ronin. My aktywnie włączyliśmy się i wspieraliśmy naszych sportowców!

Czytaj więcej »

Dąbrowa podejmuje walkę ze smogiem!

Choć takiego smogu, jaki w styczniu spowił większość polskich miast, nikt się nie spodziewał, w Dąbrowie Górniczej już wcześniej przygotowano się do walki o czyste powietrze. Nowy Program Ograniczenia Niskiej Emisji z dopłatami 100% wartości pieca o odpowiednich parametrach (do 8 tys. złotych) oraz innowacyjny system badania jakości powietrza to 2 główne działania, które wdrażać będzie Urząd Miasta w Dąbrowie jako oręż walki z zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

Czytaj więcej »

Życzenia Świąteczne

Naszym Przyjaciołom i Sąsiadom ze Strzemieszyc i całej Dąbrowy życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pachnących choinką i domowym ciastem, wśród najbliższych, ze śniegiem skrzypiącym pod nogami Mikołaja. Jak za dawnych lat...

Czytaj więcej »

O Strzemieszycach, działalności prospołecznej i planach na przyszłość - rozmowa z Maciejem Szaniawskm

Strzemieszyce, nasza Mała Ojczyzna. Miejsce gdzie mieszkamy, pracujemy, spędzamy wolny czas, do którego chętnie wracamy. Miejsce, które każdy z nas chciałby uczynić lepszym i piękniejszym. Miejsce, które dzięki lokalnym patriotom, ludziom czynu, społecznikom ma szansę rozwijać się, rozkwitać, być lepsze i piękniejsze.

Czytaj więcej »

Magiczny koncert świąteczny

Jak nakazuje tradycja i w tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć na koncercie świątecznym, zorganizowanym dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Strzemieszyc we współpracy z DSS Recykling. Niesamowita atmosfera, czarująca muzyka i znamienici goście - tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.

Czytaj więcej »

Zobaczcie finał jubileuszowej akcji "Graj i Pomagaj"

Zobaczcie finał jubileuszowej akcji "Graj i Pomagaj". Takie chwile nie mają ceny. Brawo dla organizatorów - Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, brawo dla dąbrowian. Wielkie dzięki za entuzjazm i mnóstwo dobrej energii. Gramy i pomagamy z Wami - od lat!

Czytaj więcej »

Koncert świąteczny

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Strzemieszyc i Szkołą Podstawową nr 5 serdecznie zapraszamy na jutrzejszy koncert świąteczny. Startujemy o godzinie 17.00!

Czytaj więcej »

Szkolimy się!

Przygotowania przed świętami idą już u nas pełną parą, ale w międzyczasie nie zapominamy o inwestycjach w dobrze wyszkolone kadry – tym razem na tapetę poszła pierwsza pomoc!

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj

Bieg charytatywny, zabawy dla najmłodszych i wizyta św. Mikołaja. Tego wszystkiego i wielu innych atrakcji nie zabrakło podczas niedzielnej, X edycji „Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Eko-wykłady

Prezentujemy krótki film, który powstał podczas eko-wykładów zorganizowanych przez nas w Szkole Podstawowej nr 5. Zobaczcie, jaki potencjał drzemie w strzemieszyckiej młodzieży i jak wiele wiedzą na temat ekologii.

Czytaj więcej »

X GRAJ I POMAGAJ z DSS Recykling!

„Graj i Pomagaj” jest coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Centrum Sportu i Rekreacji od 2007 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum”. W ramach imprezy zbierane są środki finansowe, które przekazane będą na dofinansowanie zielonych kolonii dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej z dąbrowskich szkół podstawowych. DSS Recykling aktywnie włącza się w akcję, wspierając ją organizacyjnie i finansowo.

Czytaj więcej »

Jesienne wydanie informatora DSS Recykling

Nowy numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc dostępny mobilnie! A w nim wiele na temat odpowiedzialności w biznesie, naszych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz modernizacji zakładu.

Czytaj więcej »

DSS Recykling

Troska o środowisko, nowoczesne technologie, najwyższa jakość recyklingu, innowacyjna firma... Uchylamy dla Was rąbka tajemnicy i pokazujemy, jak wygląda nasza praca.

Czytaj więcej »

Małe wykłady o wielkich sprawach

W piątek, 21.10., w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się wykłady poświęcone ekologii zorganizowane przez DSS Recykling we współpracy z CP Recycling Organizacja Odzysku Opakowań. Dzieci podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy od 1 do 3 oraz 3 do 6.

Czytaj więcej »

Jesteśmy przejrzyści jak szkło, czyli kilka słów o społecznej odpowiedzialności w biznesie

Współcześnie ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek firmę czy organizację, działającą w oderwaniu od społeczności. To ludzie – pracownicy, klienci, sąsiedzi – tworzą klimat rozwoju (bądź zastoju) biznesu.

Czytaj więcej »

Spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Naszym strzemieszyckim sąsiadom i wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Czytaj więcej »

Świąteczne wdanie informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W świątecznym, piątym, wydaniu informatora DSS Recykling opisujemy zmiany na lepsze, jakie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy w naszym zakładzie. Prezentujemy efekty starań służących minimalizacji wpływu na najbliższe otoczenie, opinie ekspertów oraz wyniki kompleksowych badań i analiz. 

Czytaj więcej »

Modernizacja DSS Recykling bezpieczna dla środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał pozytywne postanowienie w sprawie realizacji przedsięwzięcia „Modernizacja Centrum Recyklingu Szkła w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach”.

Czytaj więcej »

Więcej zieleni na stadionie Unii Strzemieszyce

DSS Recykling fundatorem zielonych kompozycji i szpalerów drzew na stadionie Unii.

Czytaj więcej »

Dla nas to naturalne

Krótkie podsumowanie działań DSS Recykling na rzecz środowiska naturalnego i mieszkańców Strzemieszyc. 

Czytaj więcej »

DSS z UNIĄ jest!

1 maja 2015 zapraszamy na mecz. Na stadionie przy ul. Sportowej strzemieszycka Unia gra z Jednością Strzyżowice.

Czytaj więcej »

Ogród DSS Recykling na Wywierzyskach - wizualizacje

W kwietniu 2015 ruszą prace nad stworzeniem ogrodu DSS Recykling w Strzemieszycach.

Czytaj więcej »

KONKURS - zaprezentuj swój piękny ogród w Strzemieszycach!

Prześlij zdjęcie swojego ogrodu, a możesz wygrać bon o wartości 300 zł na wiosenne zakupy w Leroy Merlin.  

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, a szczególnie naszym strzemieszyckim sąsiadom, składamy najserdeczniejsze życzenia ciepłych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy. Niechaj te Święta będą okazją do spotkań w gronie najbliższych oraz wielu radosnych chwil na łonie budzącej się do życia przyrody.  

Czytaj więcej »

Czwarty numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W wiosennym wydaniu informatora DSS Recykling przedstawiamy konkretne działania, jakie w ostatnim czasie podjęliśmy w celu minimalizacji wpływu naszego zakładu na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej »

Modernizacja DSS Recykling bez zwiększania pryzm i budowy nowych hal

Najbardziej racjonalnym i korzystnym dla środowiska sposobem modernizacji DSS Recykling jest umiejscowienie nowych linii produkcyjnych w istniejących już halach – bez dalszej rozbudowy zakładu.

Czytaj więcej »

Trzeci numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W letnim wydaniu informatora DSS Recykling publikujemy ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzające, że głównym składnikiem pyłu w Strzemieszycach jest żelazo.

Czytaj więcej »

Pierwsze ustalenia z badań WIOŚ prowadzonych w Strzemieszycach

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pozytywnie ocenia realizację przez DSS Recykling zaleceń pokontrolnych i wyraźnie stwierdza, że głównym składnikiem pyłu w Strzemieszycach jest żelazo.

Czytaj więcej »

Rodzinna majówka w Saksonii

Torgau, Drezno i Budziszyn zwiedzili zwycięzcy konkursu „Strzemieszyce przyjazne dla środowiska”. Poznali niemiecki zakład recyklingu szkła, podziwiali Drezno, zachwycili się budziszyńską starówką.

Czytaj więcej »

Wywierzyska już są czyste

W najcenniejszym przyrodniczo zakątku Strzemieszyc nasza załoga zebrała 7 metrów sześciennych śmieci.

Czytaj więcej »

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi badania pyłu w Strzemieszycach

W najnowszym numerze tygodnika "Twoje Zagłębie" sprawa pyłów w Strzmieszycach trafiła na pierwszą stronę.  

Czytaj więcej »

Drezno czeka na laureatów konkursu DSS Recykling

6 mieszkańców Strzemieszyc w ostatni weekend maja odwiedzi stolicę Saksonii i pozna, podobny do naszego, niemiecki zakład odzyskiwania szkła.

Czytaj więcej »

Pył w Strzemieszycach jest metalizujący i przyciąga go magnes

Dzięki wizytom i interwencjom mieszkańców wiemy, że to, co zasypuje Strzemieszyce, nie jest szkłem.

Czytaj więcej »

Posprzątamy Wywierzyska

Wywierzyska w Strzemieszycach toną w śmieciach (zob. najnowsze zdjęcia tego przyrodniczo cennego miejsca). Nasza firma deklaruje uprzątnięcie na własny koszt źródeł i terenu wokół nich. Zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej »

Wywierzyska z chochlikiem

Do drugiego numeru naszego wydawnictwa wkradła się literówka w nazwie strzemieszyckiego Pomnika Przyrody Wywierzyska. Zwróciła na to uwagę jedna z czytelniczek informatora, za co niniejszym bardzo dziękujemy.    

Czytaj więcej »

Drugi numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W wiosennym wydaniu informatora DSS Recykling zapraszamy mieszkańców Strzemieszyc do sąsiedzkich odwiedzin w naszej firmie i udziału w konkursie.

Czytaj więcej »

Uwaga Konkurs! Zapraszamy do naszej firmy

Zapraszamy do odwiedzin w naszym zakładzie i udziału w konkursie "Strzemieszyce przyjazne dla środowiska".

Czytaj więcej »

Raport oddziaływania na środowisko modernizacji DSS Recykling w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach

Prezentujemy najnowszą wersję raportu oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn. modernizacja Centrum Recyklingu Szkła firmy DSS Recykling Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach – tekst jednolity.  

Czytaj więcej »

Informator DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

Zachęcamy do lektury informatora DSS Recykling skierowanego do mieszkańców Strzemieszyc.

Czytaj więcej »

Przegląd ekologiczny

Pełna wersja dokumentu oceniającego wpływ dąbrowskiego zakładu DSS Recykling na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej »

Pył w Strzemieszycach

Pełna wersja dokumentu pn. "Interpretacja Wyników Badań Analizowanych Odpadów" sporządzonego przez Laboratorium Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. w Katowicach

Czytaj więcej »

Ładowanie...