DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

Wesołych Świąt!

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, który już każdy z nas zna od kołyski. Niebo – ziemi, niebu – ziemia, wszyscy – wszystkim ślą życzenia, drzewa – ptakom, ptaki – drzewom, tchnienie wiatru – płatkom śniegu.”   Ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku naszym sąsiadom i przyjaciołom życzą Zarząd i pracownicy DSS Recykling .

Czytaj więcej »

Grudniowe wydanie informatora DSS Recykling

Drodzy sąsiedzi i przyjaciele, mamy niezwykłą przyjemność powitać Was na łamach grudniowego wydania naszego informatora. Okres świąteczny to dobry czas dla wszelkich podsumowań, refleksji oraz planów na nadchodzący rok. W tym wydaniu i my podsumujemy dla Was ostatnie miesiące naszej działalności dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy ze stowarzyszeniami i lokalną społecznością. A było tego naprawdę sporo! Wspierane przez nas podmioty to instytucje miejskie, jak CSiR czy szkoły podstawowe, stowarzyszenia lokalne i sportowe, kluby piłkarskie, a nawet koła gospodyń.

Czytaj więcej »

XII „Graj i Pomagaj”

Już 12. rok z kolei Centrum Sportu i Rekreacji zaprosiło najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki czyli akcję charytatywną pod nazwą „Graj i Pomagaj”. A my gramy razem z nimi – niemalże od początku! Chyba każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na wizytę świętego Mikołaja.

Czytaj więcej »

Konkurs ekologiczny i wycieczka w SP 5

7 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny, w którym brały udział 3-osobowe drużyny reprezentujące klasy IV-VIII. Pytania konkursowe dotyczyły rozpoznawania i opisu roślin ze szkolnej ścieżki ekologicznej. Wyniki zmagań każdej drużyny zostały ogłoszone po  zakończeniu konkursu.

Czytaj więcej »

XII Graj i Pomagaj już w niedzielę!

Już 12. rok z kolei Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki czyli akcję charytatywną pn. “Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Wywierzyska posprzątane!

Wywierzyska posprzątane! Teraz pstrągi, kaczki i inni mieszkańcy mieszkańcy źródlisk mogą odetchnąć z ulgą. A wszystko pod kontrolą ekologa, Pana profesora Andrzeja Czyloka. PS Już wkrótce opowiemy Wam więcej o Wywierzyskach. Przygotowujemy wywiad z Panem profesorem. .

Czytaj więcej »

Sprzątamy Wywierzyska!

Pamiętacie, jak w 2014 roku sprzątaliśmy Wywierzyska? Otóż teren znów wygląda opłakanie. Piękną zieleń szpecą śmieci... Zdecydowaliśmy się to zmienić i jutro (sobota, 29.09) ponownie ruszamy do akcji: SPRZĄTAMY WYWIERZYSKA! Trzymajcie kciuki! .

Czytaj więcej »

Świętowaliśmy 5-lecie KROKUSA!

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Stowarzyszenie Krokus! Razem świętowaliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz 5-lecie Stowarzyszenia Krokus.

Czytaj więcej »

5 lat Stowarzyszenia Krokus!

Wraz ze Stowarzyszeniem Krokus serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne świętowanie!

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Zobaczcie, jak w tym roku świętowaliśmy Dni Kultury Strzemieszyc!

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Już 1 czerwca zaczynamy obchody Dni Kultury Strzemieszyc! Jak co roku - zapowiada się wiele atrakcji. Rozrywka dla najmłodszych i tych nieco starszych, wstępy, koncerty i pokazy. W imieniu swoim i organizatorów - serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej »

20 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Strzemieszyc

W weekend, 7.04.2018 r., Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc świętowało swoje 20 urodziny!  

Czytaj więcej »

XI Półmaraton Dąbrowski już za nami!

W niedzielę 8 kwietnia 1350 biegaczy oraz prawie 200 amatorów nordic walkingu wystartowało w XI Półmaratonie Dąbrowskim ArcelorMittal Poland. Impreza jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

Niech Święta Wielkanocne wniosą do Waszych serc wiosenną radość, pogodę ducha, a także spokój, ciepło i nadzieję. Pięknych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół!  

Czytaj więcej »

XI Półmaraton Dąbrowski

Już 8 kwietnia wyjątkowe, sportowe święto, czyli XI Półmaraton Dąbrowski!

Czytaj więcej »

8th European Shotokan Karate Championships & Kohai Cup

W kwietniu czeka nas 8th European Shotokan Karate Championships & Kohai Cup. Już nie możemy się doczekać! Jesteśmy z Wami!

Czytaj więcej »

KOLEJNY ROK Z UNIĄ DG!

Z dumą oznajmiamy, że po raz kolejny podpisaliśmy umowę o współpracy z KS Unia Dąbrowa Górnicza Wspieramy ich już od wielu lat i jak widać - zaangażowanie procentuje. KS Unia to obecnie najlepszy klub piłkarski w naszym mieście, a wierzymy, że nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej udany!

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, pogody ducha, odpoczynku, nabrania dystansu do tego, co wokół. Chwil roziskrzonych płatkami śniegu, z kolędą, śmiechem i rodziną. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Czytaj więcej »

ŚWIĄTECZNY KONCERT MUZYCZNY

Kolejny ŚWIĄTECZNY KONCERT MUZYCZNY, organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc już za nami. 9 grudnia mieliśmy ponownie przyjemność na nim gościć, a także przyłożyć rękę do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj - po raz XI!

Już po raz jedenasty mieliśmy okazję współtworzyć jedną z najważniejszych świątecznych imprez dla najmłodszych w naszym mieście -  Dąbrowskie Mikołajki, czyli akcję charytatywną „Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W niedzielę 3 grudniamieliśmy zaszczyt wziąć udział w mikołajkowym spotkaniu podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Krokus przy pomocy Stowarzyszenia Rowerowa Dąbrowa oraz Posła na Sejm RP Roberta Warwasa.

Czytaj więcej »

XI Graj i Pomagaj już wkrótce!

Już po raz jedenasty zapraszamy najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki, czyli akcję charytatywną pn. „Graj i Pomagaj”. Od lat jesteśmy obecni na imprezie - nie zabraknie nas i w tym roku!

Czytaj więcej »

Unia Strzemieszyce w formie!

KS Unia Strzemieszyce to nasz lokalny klub, z którym od lat współpracujemy. Chłopaki są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu i wyjścia z IV Ligi Okręgowej!

Czytaj więcej »

Recykling to nasza przyszłość

Ilość poddawanego recyklingowi szkła z gospodarstw domowych wzrosła w Europie do poziomu 67%, przy ok. 25 mld zebranych butelek i słoików. Wzrost ten odzwierciedla między innymi coraz większą świadomość środowiskową konsumentów oraz poprawę metod zbiórki i odzysku szkła.

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Dni Kultury w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach to coroczna propozycja dla mieszkańców tej dzielnicy, ale także całego miasta i regionu. W ostatni czerwcowy weekend kolejne atrakcje dla wszystkich przygotowało Stowarzyszenie Promocji Dzielnicy Strzemieszyce wraz z DSS Recykling  

Czytaj więcej »

DSS uhonorowany Gazelą Biznesu

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się firm. I edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Czytaj więcej »

Jary Oddział Zamknięty w Strzemieszycach

Prawdziwe rockowe brzmienie w Strzemieszycach już 3 czerwca! Nie może Was tam zabraknąć - świętujcie z nami 20-lecie DSS Recykling!

Czytaj więcej »

Kwietniowy informator DSS Recykling

Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi! Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer informatora DSS Recykling.

Czytaj więcej »

Zapraszamy na X Półmaraton Dąbrowski!

Już 9 kwietnia odbędzie się X Półmaraton Dąbrowski. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zbigniew Podraza. I w tym roku dumnie dołączamy do grona sponsorów!

Czytaj więcej »

XIII Europa Karate Cup for Club oraz 25-lecie KS Ronin

W dniach 11-12 marca w Dąbrowie Górniczej w Hali Sportowej Centrum, odbył się XIII Europa Karate Cup for Club oraz 25 lecie KS Ronin. My aktywnie włączyliśmy się i wspieraliśmy naszych sportowców!

Czytaj więcej »

Dąbrowa podejmuje walkę ze smogiem!

Choć takiego smogu, jaki w styczniu spowił większość polskich miast, nikt się nie spodziewał, w Dąbrowie Górniczej już wcześniej przygotowano się do walki o czyste powietrze. Nowy Program Ograniczenia Niskiej Emisji z dopłatami 100% wartości pieca o odpowiednich parametrach (do 8 tys. złotych) oraz innowacyjny system badania jakości powietrza to 2 główne działania, które wdrażać będzie Urząd Miasta w Dąbrowie jako oręż walki z zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

Czytaj więcej »

Życzenia Świąteczne

Naszym Przyjaciołom i Sąsiadom ze Strzemieszyc i całej Dąbrowy życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pachnących choinką i domowym ciastem, wśród najbliższych, ze śniegiem skrzypiącym pod nogami Mikołaja. Jak za dawnych lat...

Czytaj więcej »

O Strzemieszycach, działalności prospołecznej i planach na przyszłość - rozmowa z Maciejem Szaniawskm

Strzemieszyce, nasza Mała Ojczyzna. Miejsce gdzie mieszkamy, pracujemy, spędzamy wolny czas, do którego chętnie wracamy. Miejsce, które każdy z nas chciałby uczynić lepszym i piękniejszym. Miejsce, które dzięki lokalnym patriotom, ludziom czynu, społecznikom ma szansę rozwijać się, rozkwitać, być lepsze i piękniejsze.

Czytaj więcej »

Magiczny koncert świąteczny

Jak nakazuje tradycja i w tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć na koncercie świątecznym, zorganizowanym dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Strzemieszyc we współpracy z DSS Recykling. Niesamowita atmosfera, czarująca muzyka i znamienici goście - tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.

Czytaj więcej »

Zobaczcie finał jubileuszowej akcji "Graj i Pomagaj"

Zobaczcie finał jubileuszowej akcji "Graj i Pomagaj". Takie chwile nie mają ceny. Brawo dla organizatorów - Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, brawo dla dąbrowian. Wielkie dzięki za entuzjazm i mnóstwo dobrej energii. Gramy i pomagamy z Wami - od lat!

Czytaj więcej »

Koncert świąteczny

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Strzemieszyc i Szkołą Podstawową nr 5 serdecznie zapraszamy na jutrzejszy koncert świąteczny. Startujemy o godzinie 17.00!

Czytaj więcej »

Szkolimy się!

Przygotowania przed świętami idą już u nas pełną parą, ale w międzyczasie nie zapominamy o inwestycjach w dobrze wyszkolone kadry – tym razem na tapetę poszła pierwsza pomoc!

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj

Bieg charytatywny, zabawy dla najmłodszych i wizyta św. Mikołaja. Tego wszystkiego i wielu innych atrakcji nie zabrakło podczas niedzielnej, X edycji „Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Eko-wykłady

Prezentujemy krótki film, który powstał podczas eko-wykładów zorganizowanych przez nas w Szkole Podstawowej nr 5. Zobaczcie, jaki potencjał drzemie w strzemieszyckiej młodzieży i jak wiele wiedzą na temat ekologii.

Czytaj więcej »

X GRAJ I POMAGAJ z DSS Recykling!

„Graj i Pomagaj” jest coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Centrum Sportu i Rekreacji od 2007 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum”. W ramach imprezy zbierane są środki finansowe, które przekazane będą na dofinansowanie zielonych kolonii dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej z dąbrowskich szkół podstawowych. DSS Recykling aktywnie włącza się w akcję, wspierając ją organizacyjnie i finansowo.

Czytaj więcej »

Jesienne wydanie informatora DSS Recykling

Nowy numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc dostępny mobilnie! A w nim wiele na temat odpowiedzialności w biznesie, naszych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz modernizacji zakładu.

Czytaj więcej »

DSS Recykling

Troska o środowisko, nowoczesne technologie, najwyższa jakość recyklingu, innowacyjna firma... Uchylamy dla Was rąbka tajemnicy i pokazujemy, jak wygląda nasza praca.

Czytaj więcej »

Małe wykłady o wielkich sprawach

W piątek, 21.10., w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się wykłady poświęcone ekologii zorganizowane przez DSS Recykling we współpracy z CP Recycling Organizacja Odzysku Opakowań. Dzieci podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy od 1 do 3 oraz 3 do 6.

Czytaj więcej »

Jesteśmy przejrzyści jak szkło, czyli kilka słów o społecznej odpowiedzialności w biznesie

Współcześnie ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek firmę czy organizację, działającą w oderwaniu od społeczności. To ludzie – pracownicy, klienci, sąsiedzi – tworzą klimat rozwoju (bądź zastoju) biznesu.

Czytaj więcej »

Spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Naszym strzemieszyckim sąsiadom i wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Czytaj więcej »

Świąteczne wdanie informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W świątecznym, piątym, wydaniu informatora DSS Recykling opisujemy zmiany na lepsze, jakie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy w naszym zakładzie. Prezentujemy efekty starań służących minimalizacji wpływu na najbliższe otoczenie, opinie ekspertów oraz wyniki kompleksowych badań i analiz. 

Czytaj więcej »

Modernizacja DSS Recykling bezpieczna dla środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał pozytywne postanowienie w sprawie realizacji przedsięwzięcia „Modernizacja Centrum Recyklingu Szkła w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach”.

Czytaj więcej »

Więcej zieleni na stadionie Unii Strzemieszyce

DSS Recykling fundatorem zielonych kompozycji i szpalerów drzew na stadionie Unii.

Czytaj więcej »

Dla nas to naturalne

Krótkie podsumowanie działań DSS Recykling na rzecz środowiska naturalnego i mieszkańców Strzemieszyc. 

Czytaj więcej »

DSS z UNIĄ jest!

1 maja 2015 zapraszamy na mecz. Na stadionie przy ul. Sportowej strzemieszycka Unia gra z Jednością Strzyżowice.

Czytaj więcej »

Ogród DSS Recykling na Wywierzyskach - wizualizacje

W kwietniu 2015 ruszą prace nad stworzeniem ogrodu DSS Recykling w Strzemieszycach.

Czytaj więcej »

KONKURS - zaprezentuj swój piękny ogród w Strzemieszycach!

Prześlij zdjęcie swojego ogrodu, a możesz wygrać bon o wartości 300 zł na wiosenne zakupy w Leroy Merlin.  

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, a szczególnie naszym strzemieszyckim sąsiadom, składamy najserdeczniejsze życzenia ciepłych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy. Niechaj te Święta będą okazją do spotkań w gronie najbliższych oraz wielu radosnych chwil na łonie budzącej się do życia przyrody.  

Czytaj więcej »

Czwarty numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W wiosennym wydaniu informatora DSS Recykling przedstawiamy konkretne działania, jakie w ostatnim czasie podjęliśmy w celu minimalizacji wpływu naszego zakładu na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej »

Modernizacja DSS Recykling bez zwiększania pryzm i budowy nowych hal

Najbardziej racjonalnym i korzystnym dla środowiska sposobem modernizacji DSS Recykling jest umiejscowienie nowych linii produkcyjnych w istniejących już halach – bez dalszej rozbudowy zakładu.

Czytaj więcej »

Trzeci numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W letnim wydaniu informatora DSS Recykling publikujemy ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzające, że głównym składnikiem pyłu w Strzemieszycach jest żelazo.

Czytaj więcej »

Pierwsze ustalenia z badań WIOŚ prowadzonych w Strzemieszycach

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pozytywnie ocenia realizację przez DSS Recykling zaleceń pokontrolnych i wyraźnie stwierdza, że głównym składnikiem pyłu w Strzemieszycach jest żelazo.

Czytaj więcej »

Rodzinna majówka w Saksonii

Torgau, Drezno i Budziszyn zwiedzili zwycięzcy konkursu „Strzemieszyce przyjazne dla środowiska”. Poznali niemiecki zakład recyklingu szkła, podziwiali Drezno, zachwycili się budziszyńską starówką.

Czytaj więcej »

Wywierzyska już są czyste

W najcenniejszym przyrodniczo zakątku Strzemieszyc nasza załoga zebrała 7 metrów sześciennych śmieci.

Czytaj więcej »

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi badania pyłu w Strzemieszycach

W najnowszym numerze tygodnika "Twoje Zagłębie" sprawa pyłów w Strzmieszycach trafiła na pierwszą stronę.  

Czytaj więcej »

Drezno czeka na laureatów konkursu DSS Recykling

6 mieszkańców Strzemieszyc w ostatni weekend maja odwiedzi stolicę Saksonii i pozna, podobny do naszego, niemiecki zakład odzyskiwania szkła.

Czytaj więcej »

Pył w Strzemieszycach jest metalizujący i przyciąga go magnes

Dzięki wizytom i interwencjom mieszkańców wiemy, że to, co zasypuje Strzemieszyce, nie jest szkłem.

Czytaj więcej »

Posprzątamy Wywierzyska

Wywierzyska w Strzemieszycach toną w śmieciach (zob. najnowsze zdjęcia tego przyrodniczo cennego miejsca). Nasza firma deklaruje uprzątnięcie na własny koszt źródeł i terenu wokół nich. Zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej »

Wywierzyska z chochlikiem

Do drugiego numeru naszego wydawnictwa wkradła się literówka w nazwie strzemieszyckiego Pomnika Przyrody Wywierzyska. Zwróciła na to uwagę jedna z czytelniczek informatora, za co niniejszym bardzo dziękujemy.    

Czytaj więcej »

Drugi numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W wiosennym wydaniu informatora DSS Recykling zapraszamy mieszkańców Strzemieszyc do sąsiedzkich odwiedzin w naszej firmie i udziału w konkursie.

Czytaj więcej »

Uwaga Konkurs! Zapraszamy do naszej firmy

Zapraszamy do odwiedzin w naszym zakładzie i udziału w konkursie "Strzemieszyce przyjazne dla środowiska".

Czytaj więcej »

Raport oddziaływania na środowisko modernizacji DSS Recykling w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach

Prezentujemy najnowszą wersję raportu oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn. modernizacja Centrum Recyklingu Szkła firmy DSS Recykling Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach – tekst jednolity.  

Czytaj więcej »

Informator DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

Zachęcamy do lektury informatora DSS Recykling skierowanego do mieszkańców Strzemieszyc.

Czytaj więcej »

Przegląd ekologiczny

Pełna wersja dokumentu oceniającego wpływ dąbrowskiego zakładu DSS Recykling na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej »

Pył w Strzemieszycach

Pełna wersja dokumentu pn. "Interpretacja Wyników Badań Analizowanych Odpadów" sporządzonego przez Laboratorium Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. w Katowicach

Czytaj więcej »

Ładowanie...