DSS Recykling

Jesteśmy przejrzyści jak szkło

YouTube Facebook

Aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

Letni Festyn "Piłkarska Dąbrowa"

Wraz z KS Unia Dąbrowa Górnicza zapraszamy na Letni Festyn "Piłkarska Dąbrowa", który odbędzie się 03.06.2023 w Strzemieszycach przy ul. Sportowej 1. O godzinie 12:00 Akademia KS Unia Dąbrowa Górnicza zagra ligowy mecz, oficjalne otwarcie festynu nastąpi o godzinie 13:00. Od godziny 13:00-15:00 odbywać się będą rozgrywki towarzyskie Akademii oraz zaproszonych Klubów. Podczas tego wydarzenia zapraszamy na pokazowe treningi oraz mecz rodzice kontra dzieci, które potrwają do godziny 18:00. Dla najmłodszych dmuchańce i inne atrakcje. O godzinie 17:00 zapraszamy na mecz Unii Dąbrowa Górnicza.

Czytaj więcej »

Spotkanie z Roninem

Kilka dni temu mieliśmy przyjemność spotkać się z Klubem Shotokan Karate Ronin. Prezes Rafał Pękala otrzymał najnowszy dres klubowy.Z Roninem współpracujemy już wiele lat - jesteśmy dumni z osiągnięć zawodników i wartości, jakie Klub promuje. Zapraszamy Was serdecznie na treningi i do wspólnego kibicowania! .

Czytaj więcej »

Jesienne wydanie informatora

W Waszych rękach jesienne wydanie Informatora DSS Recykling. Mamy Wam bardzo dużo do opowiedzenia, bo i w ostatnim czasie wiele się działo – zarówno w samych Strzemieszycach, jak i w całym mieście. Zapraszamy na obszerną relację z Business MeetUp, który po raz drugi odbył się w naszym mieście pod auspicjami Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej. Jesteśmy tym bardziej dumni, że podczas gali wydarzenia prestiżowa nagroda Konkursu Gospodarczego im.

Czytaj więcej »

100 lat Podokręgu Sosonowiec Śląskiego ZPN

Podokręg Sosnowiec Śląskiego ZPN ma już 100 lat. To lata pisane piękną historią na murawach Zagłębia Dąbrowskiego. Z okazji tej pięknej rocznicy jeszcze raz przekazujemy gratulacje i brawa dla wszystkich związanych z zagłębiowską piłką! Spotkanie pokoleń piłkarskiej rodziny odbyło się w Zespole Szkół Muzycznych imienia Jana Kiepury 21 września.

Czytaj więcej »

DSS nagrodzony!

Podczas uroczystej gali, będącej częścią „Business Meet Up 2022. W dobrych relacjach”, poznaliśmy laureatów tegorocznej, siódmej już, edycji Konkursu Gospodarczego im. Karola Adamieckiego. Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mających siedzibę lub prowadzących działalność na terenie mMiasta Dąbrowa Górnicza, a celem konkursu jest promocja najbardziej innowacyjnych oraz przyczyniających się do rozwoju gospodarczego miasta firm sektora MŚP. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się: - Prowansalska Manufaktura w kategorii mikroprzedsiębiorstwo - Centrum Navigare w kategorii małe przedsiębiorstwo - oraz MY - DSS Recykling w kategorii średnie przedsiębiorstwo. Bardzo dziękujemy - to dla nas wielkie wyróżnienie! Wiemy, że to efekt lat ciężkiej pracy, połączonych z nieustannym rozwojem, dbaniem o pracowników oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Czytaj więcej »

Festyn Rodzinny ,,Mama, tata i ja”

4 września 2022 odbył się na terenie Fili nr 8 Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej odbył XXV Festyn Rodzinny ,,Mama ,tata i ja”. Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przyszły całe rodziny, a dzieciaki szalały na dmuchańcach, wznosiły niezwykle kreatywne budowle z wielkich klocków, występowały na scenie i w konkursach sportowych, a prawie wszystkie były kolorowe od proszku holi! Było wiele warsztatów, konkursów i nagród. Swoje stanowiska miało wiele organizacji i stowarzyszeń, które wspólnie budują strzemieszycką społeczność. Jak co rok – byliśmy partnerami wydarzenia i ufundowaliśmy piękne nagrody – dwa rowery górskie, które można było wylosować w loterii fantowej. Wielkie brawa dla organizatorów za ogrom pracy i zaangażowania i podziękowania dla wszystkich przybyłych.

Czytaj więcej »

Buduj dobre relacje i rozwijaj swoją firmę

Buduj dobre relacje i rozwijaj swoją firmę. Business MeetUp po raz drugi w Dąbrowie Górniczej Jak dziś z sukcesem prowadzić firmę? W tak nieprzewidywalnych czasach przedsiębiorcy mogą polegać tylko na dobrych relacjach. I to właśnie o nich rozmawiać będą uczestnicy drugiej edycji Business MeetUp, największego w regionie spotkania dla przedsiębiorców.

Czytaj więcej »

Świętowaliśmy Dożynki

Mimo niesprzyjającej pogody święto plonów w Dąbrowie Górniczej musimy uznać za udane. „Praca się skończyła i trzeba podziękować panu Bogu za zbiory”, orzekła Maria Dzwonnik z Koła Gospodyń Wiejskich. I tak, pod wielkim namiotem w Dąbrowie Górniczej, gdy na zewnątrz szalała ulewa, świętowaliśmy dożynki. W niedzielę, 28 sierpnia w Strzemieszycach Wielkich odbyły się dąbrowskie „Dożynki Miejskie 2022”. Dąbrowa ma 120 tysięcy mieszkanek i mieszkańców i funkcjonuje tu dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej »

Dożynki Miejskie 2022

28 sierpnia w Strzemieszycach Wielkich odbędą się Dożynki Miejskie 2022 organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia, miasto Miasto Dąbrowa Górnicza, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz KS Unia Dąbrowa Górnicza! Będziemy tam i my! Święto żniw nie mogłoby się zacząć bez poświęcenia plonów, dlatego o godzinie 13:00 odbędzie się uroczysta msza dożynkowa w Bazylice Najświętszego Pana Jezusa. Po mszy wszyscy zbiorą się na Stadionie Sportowym Strzemieszyce, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości oraz część rozrywkowa. Przepiękne wieńce dożynkowe, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w tradycyjnych strojach ludowych, występy artystyczne i moc atrakcji - to wszystko czeka na mieszkańców Dąbrowy Górniczej i pozostałych miast regionu już w najbliższy weekend. Zapraszamy!   .

Czytaj więcej »

Prezentacja Drużyny!

Wiele słów, motywacja i nadzieje na przyszłość – tak krótko można podsumować prezentację i przystąpienie do kolejnego sezonu drużyny Unii Dąbrowa Górnicza, która miała miejsce na obiekcie Fabryki Pełnej Życia 7 sierpnia 2022. Prezes Rafał Pękala wystąpił tam w podwójnej roli – reprezentował DSS Recykling, który od ponad dekady wspiera klub Unia Dąbrowa Górnicza, a z drugiej strony jest Prezesem samej Unii. - DSS Recykling wspiera Unię Dąbrowa Górnicza od 12 lat – mówił – początkowo było to po prostu wsparcie dla naszej drużyny ze Strzemieszyc i nie uczestniczyliśmy w żadnych pracach związanych z klubem. Patrząc na osoby, które zgłaszały się do nas, z którymi współpracowaliśmy i widząc jak duże jest ich zaangażowanie zrozumiałem, że warto pomagać i jest to naprawdę dobra inicjatywa. Zdałem sobie sprawę, że Unia ma potencjał.

Czytaj więcej »

Informator DSS - lato

Przed Państwem drugi w tym roku numer informatora DSS Recykling. Wiele się wydarzyło i wiele jeszcze przed nami! W niniejszym wydaniu chcemy razem z Unią Dąbrowa Górnicza podsumować miniony sezon, opowiedzieć o sukcesach i planach na przyszłość oraz pogratulować zawodnikowi sezonu – Józefowi Misztalowi. Zaprosimy też Państwa na Business Meet Up organizowany 15 września przez Zagłębiowską Izbę Gospodarczą na terenie Fabryki Pełnej Życia. My również tam będziemy! Na chwilę przeniesiemy się na uroczystą galę KS Ronin do Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie wspólnie z Klubem świętowaliśmy potrójny jubileusz, a Prezes Rafał Pękala otrzymał pamiątkową statuetkę za wieloletnie wsparcie zawodników „Ronina”. Po raz kolejny zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi wiadomościami z naszej dzielnicy i miasta, które współtworzymy dla Was w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej »

Kwietniowe wydanie informatora

Szanowni Państwo, drodzy sąsiedzi!   Jeszcze przed świetami w Państwa ręce trafił kolejny numer informatora DSS Recykling. W tym wydaniu podsumujemy nasze ostatnie działania na rzecz lokalnej społeczności, czyli przede wszystkim – naszą jeszcze ściślejszą współpracę z Unią Dąbrowa Górnicza. Opowiemy Państwu, jak DSS Recykling grał z WOŚP i z niekłamaną radością pochwalimy się wyróżnieniem „Mecenasa dąbrowskiej kultury” dla naszego Prezesa – Rafała Pękali. Będziecie mogli Państwo również zapoznać się z najnowszymi wiadomościami z naszej dzielnicy, które współtworzymy dla Was w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Pragniemy też złożyć wyrazy uznania dla KS Ronin, których aktywną działalność docenili już nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy, a który w tym roku świętuje swoje 30-lecie. Nie zapominamy także o wojnie na naszej wschodniej granicy.

Czytaj więcej »

Radosnych Świąt!

By te Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój i wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie Pańskie napełni nas spokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności oraz pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość! Tego z całego serca życzą Zarząd i Pracownicy DSS Recykling   .

Czytaj więcej »

Zapraszamy na mecz!

2 KWIETNIA!   Nie ma na co czekać, dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejny mecz KS Unia Dąbrowa Górnicza w Strzemieszycach, który odbędzie się 2 kwietnia! Oprócz emocjonującego widowiska jakim będzie spotkanie ligowe przeciwko Rozwojowi Katowice, wspólnie z lokalnymi stowarzyszeniami i organizacjami szykujemy dla Was sporo niespodzianek! Co w planach? O 15:00 otwieramy imprezę i dalej: - Aktywne Zagłębie Dąbrowskie - KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ZE STRZEMIESZYC przygotuje dla Was pyszny bigos! - KIEŁBASKA Z GRILLA - MUZYKA NA ŻYWO / DJ - Apli papli - animacje, zabawy, pokazy dla najmłodszych kibiców! - Budzimy Strzemieszyce organizuje zbiórkę na stadionie najpotrzebniejszych darów dla uchodźców z Ukrainy - wspólnie pomożemy zebrać ogromną paczkę! 17:00 Walka biało-niebieskich o kolejne zwycięstwo w lidze, a w przerwie meczu: - Klub Shotokan Karate Ronin - pokaz karate i para-karate, czyli najlepsze dojo w mieście przenosi się na środek murawy! - Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc oraz Szkoła Podstawowa nr. 5 - zaprezentuje występy artystyczny! BĄDŹCIE Z NAMI! WSPÓLNIE BAWMY SIĘ I KIBICUJMY!     .

Czytaj więcej »

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom radości, uśmiechu, spełnienia marzeń, wszystkiego, co najlepsze! Pomyślności, zdrowia, spełnienia w życiu zawodowym i otaczania się bliskimi, na których możecie liczyć! .

Czytaj więcej »

Gramy z Orkiestrą

Już 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP i zachęca wszystkich do wsparcia tej inicjatywy! 30. Finał zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Czytaj więcej »

Witamy na pokładzie!

Chcieliśmy Państwa poinformować, że funkcję nowego Prezesa Zarządu Stowarzyszenia KS Unia Dąbrowa Górnicza objął Pan Rafał Pękala. Wieloletni przyjaciel klubu, Prezes DSS Recykling, od 12 lat jeden z głównych sponsorów Unii. Panie Prezesie GRATULUJEMY i witamy na pokładzie! – Dziś był dzień szczególny. Jak wiecie, od 12 lat DSS Recykling ściśle współpracuje i wspiera – najpierw Unię Strzemieszyce, obecnie Unię Dąbrowa Górnicza.

Czytaj więcej »

Zimowe wydanie informatora

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do lektury naszego zimowego informatora! A w nim między innymi Business Meet Up, festyn Mama, tata i ja czy wiadomości o najnowszych sukcesach UKS Ronin. .

Czytaj więcej »

III Strzemieszycki Jarmark Bożonarodzeniowy

Razem z Stolwarzyszeniem Budzimy Strzemieszyce oraz wspaniałymi współorganizatorami: Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy, Stowarzyszeniem Aktywne Zagłebie Dąbrowskie, Kawiarnią Ale Kava, Parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach i Miastem Dąbrowa Górnicza zapraszamy na III Strzemieszycki Jarmark Bożonarodzeniowy pod patronatem Marcina Bazylaka - Prezydenta Dąbrowy Górniczej.   Będzie się działo! Ho, ho, ho! .

Czytaj więcej »

Business Meet Up w Dąbrowie Górniczej. Tu są możliwości!

Jak skutecznie rozwijać biznes i zdobywać nowe kontakty? Jak projektować doświadczenia i usługi, aby zwiększyć zaangażowanie klientów? Skąd czerpać energię do działania i dlaczego warto dbać o jakość nie tylko w firmie, ale i w życiu? Odpowiedzi na pytania, które codziennie stawia sobie tysiące właścicieli firm, próbowaliśmy odnaleźć 16. września podczas Business Meet Up w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie odbyło się na terenie Fabryki Pełnej Życia. Od rana skorzystać można było ze szkoleń i warsztatów, a także z masażu korporacyjnego.

Czytaj więcej »

13 PÓŁMARATON DĄBROWSKI

Szanowne biegaczki i szanowni biegacze! Z niezmierną przyjemnością pragniemy przypomnieć, że już w ten weekend widzimy się na 13 PÓŁMARATON DĄBROWSKI ARCELORMITTAL POLAND! Pomimo, że bieg przekładany był trzykrotnie, to jednak podejmujemy wyzywanie i biegniemy 12 września 2021 r.  Nadal musimy mierzyć się z obostrzeniami, liczymy jednak, że ucieszy Was fakt organizacji półmaratonu mieście, pojawicie się na starcie i podejmiecie wyzwania zmierzenia się z nową trasą, którą przygotował dla Was organizator. A my - jak zawsze - dopingujemy i trzymamy kciuki!   .

Czytaj więcej »

"Mama, Tata i Ja"

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny "Mama, Tata i Ja"! W programie jak zawsze mnóstwo atrakcji - w tym nasze ulubione LOSOWANIE, w którym do zgarnięcia są fantastyczne rowery górskie! Bądźcie z nami 12 września na terenie Filii nr 8 Biblioteki Miejskiej!   .

Czytaj więcej »

Business Meet Up. Tu są możliwości

Business Meet Up. Tu są możliwości to jedyne takie wydarzenie dla przedsiębiorców, które odbędzie się 16 września w Dąbrowie Górniczej na terenie Fabryki Pełnej Życia. Na szkolenia, warsztaty, inspirujące wystąpienia i ciekawe dyskusje o biznesie, relacjach i współpracy zaprasza Zagłębiowska Izba Gospodarcza, a Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Dąbrowa Górnicza. Wśród gości m.in.

Czytaj więcej »

Letni informator DSS Recykling

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury wydania naszego najnowszego informatora! Przeczytacie tam o wielu cudownych inicjatywach z naszej dzielnicy i nie tylko. Opowiemy Wam między innymi o talencie plastycznym młodych Strzemieszyczan, wielkim sercu do pomagania oraz zmaganiach naszych sportowców. Zachęcamy też do lektury wywiadu ze stowarzyszeniem Budzimy Strzemieszyce. Mamy nadzieję, że najlepsze nadal przed nami i czeka nas masa wydarzeń i akcji, które wspólnie zorganizujemy.

Czytaj więcej »

Dąbrowskie Świetliki

Za nami IX Nocny Bieg Świetlików, na który mieliśmy ogromną przyjemność zaprosić wraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Dąbrowa oraz Zagłębiowską Izbą Gospodarczą. W sobotę, 19 czerwca, na starcie stanęło 122 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Trasa biegu wiodła wokół Pogorii III i miała około 6 km po doskonale nam znanej asfaltowej trasie. Biegacze wyruszyli o 21:30, klika minut później wystartowali zawodnicy Nordic Walking.

Czytaj więcej »

Ząbkowickie Powitanie Lata

Już w najbliższą sobotę , 26 czerwca czeka na nas moc atrakcji na osiedlu Młodych Hutników w Ząbkowicach. Wraz z Stowarzyszeniem Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne serdecznie zapraszamy!   .

Czytaj więcej »

IX Nocny Bieg Świetlików

Wraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Dąbrowa oraz Zagłębiowską Izbą Gospodarczą mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na IX Nocny Bieg Świetlików!   Ten bieg i ta data jest dla nas szczególna! Będzie to okazja do obchodzenia 10-lecia Aktywnej Dąbrowy. Trasa biegu wiedzie w około Pogorii III, ma około 6 km po doskonale Wam znanej asfaltowej trasie. Start biegu zaplanowano na 21:30, klika minut później na trasę wyruszą zawodnicy Nordic Walking.   Możecie zapisywać się pod adresem http://bit.ly/9BiegSwietlikow_zapisy   .

Czytaj więcej »

Radosnego Dnia Dziecka

 „Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsze to korzenie, druga – to skrzydła.” Hodding Carter   Drogie Dzieci, w dniu Waszego święta życzymy Wam nieustającej radości, ciągłej umiejętności dziwienia się światem i zmieniania go na lepsze, miłości, wiary we własne siły, optymizmu i pogody ducha. Rośnijcie zdrowo, a świat niech stoi przed Wami otworem.   Niech spełniają się Wasze marzenia!   .

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

Wesołych, spokojnych i zdrowych Świąt! .

Czytaj więcej »

Symbol Wielkanocy

Wczoraj odbyło się uroczyste spotkanie jury konkursu pt.: "Symbol Wielkanocy". W jego skład weszli: Kamila Gębicka - koordynator konkursu Bożena Borowiec - Zastępca Prezydenta Miasta Rafał Adamczyk - Poseł na Sejm RP Rafał Pękala - Prezes DSS Recykling Bożena Lewicka - Kierownik MBP filii nr 8 Piotr Gondarczyk - Prezes SAS Konkurs „Symbol Wielkanocy” został zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Budzimy Strzemieszyce, Stowarzyszenia Aktywności Społecznej – Dąbrowiacy oraz przy pomocy Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs dla najmłodszch mieszkańców miasta przyciągnął bardzo dużą liczbę chętnych. W artystycznej rywalizacji wzięło udział ponad 150 dzieci z przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych.

Czytaj więcej »

Serce już stoi!

Mamy to! Pierwsze serce na nakrętki w Strzemieszycach stanęło dzięki Stowarzyszeniu Budzimy Strzemieszyce z pomocą DSS Recykling i Beta Security ISO. My już pierwsze nakrętki wrzuciliśmy, a teraz czas na Was drodzy mieszkańcy! Serducho stoi przy SP 2 i czeka na Was. Nakrętki zbieramy dla Adasia i Zuzi Matuła. Każdy z nas może pomóc!   .

Czytaj więcej »

Podziękowania

Bardzo dziękujemy za miłe słowa Stowarzyszeniu Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne. Zawsze chętnie wspieramy naszą lokalną społeczność! .

Czytaj więcej »

Szczęśliwego Nowego Roku!

Dziś rok zmienia swoją cyfrę. U progu tego Nowego - 2021, chcemy życzyć Państwu życzenia zdrowia, wielu radosnych dni i wielu sukcesów, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Mamy nadzieję, że ten nadchodzący rok będzie czasem samorealizacji, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz spełniania marzeń! .

Czytaj więcej »

Grudniowy INFORMATOR DSS RECYKLING już jest!

Mimo trudnego czasu, w jakim przyszło nam funkcjonować w 2020 roku, chcemy podzielić się z Państwem najnowszym wydaniem naszego informatora. Znajdziecie w nim ostatnie wydarzenia, które były czy też będą ważne dla naszych Strzemieszyc. Niestety, pandemia utrudnia nam wszystko i uniemożliwia normalne kontakty międzyludzkie. Ale uczymy się sobie z tym radzić.

Czytaj więcej »

Mistrzowie podokręgu po raz drugi

Wyjątkowa sytuacja w Polsce i na świecie sprawiła, że już 5 miesięcy po zdobyciu okręgowego Pucharu Polski, Unii Dąbrowa Górnicza przyszło bronić zdobytego trofeum. Dodatkowego smaku tego wydarzeniu nadawał fakt, że musiała to uczynić ponownie z zespołem Szczakowianki Jaworzno, który chciał się zrewanżować za porażkę w poprzednim finale. W tym sezonie na miejsce finału podokręgu został wybrany piękny, kameralny stadion Błękitnych Sarnów. Do pełni szczęścia i gęstej równej murawy, oraz sztucznego światła brakowało tylko kibiców obu drużyn.

Czytaj więcej »

DSS członkiem ZIG

Szanowni Państwo, informujemy, że jesteśmy członkiem Zagłębiowska Izba Gospodarcza! ZIG jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa z terenu województwa śląskiego. Do tej grupy należą zarówno duże firmy, średnie jak i mniejsze. Zrzeszone są wszystkie podmioty, które widzą potrzebę współpracy z innymi przedsiębiorcami. Jesteśmy olbrzymimi zwolennikami współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy firmami z naszego grona.

Czytaj więcej »

14 sierpnia - dzień wolny

Zarząd DSS Recykling informuje, że 14 sierpnia jest w firmie dniem wolnym. Do zobaczenia po długim weekendzie! .

Czytaj więcej »

Nowe wydanie informatora DSS Recykling

  Drodzy Mieszkańcy Strzemieszyc, Sąsiedzi i Przyjaciele Od ponad pięciu lat nie ustajemy w wysiłkach, byście Państwo mogli lepiej poznać, czym się zajmujemy i jak ważne dla środowiska naturalnego jest to co robimy. Z wielu spotkań z Wami i odbytych rozmów wiemy, że działamy w dobrym kierunku. Cieszymy się, że jesteśmy postrzegani jaki firma fair-play, a nasze starania, by wprowadzać dobre praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu doceniane są przez mieszkańców oraz adaptowane przez inne firmy z regionu. To dla nas powód do dumy, bo wiemy, że jeden kamień może wywołać wielką lawinę! Cały czas się staramy, słuchamy Was i jesteśmy z Wami wszędzie tam, gdzie tego potrzebujecie.

Czytaj więcej »

Pomoc dla naszej Parafii

Pandemia koronawirusa dotknęła bardzo wielu z nas. Ucierpiały nasze domy i rodziny, firmy, cała społeczność, a w szerokiej perspektywie - cały nasz kraj i cały świat. Dlatego staramy się nieść pomoc tam, gdzie możemy i tak jak możemy. Losy Strzemieszyc są nam bliskie, są ważne. Dlatego też pomogliśmy również Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.   .

Czytaj więcej »

DSS na Wawelu!

Tego jeszcze nie było! Znaleźliśmy się na samym Zamek Królewski na Wawelu! Pomogliśmy tam z wywozem szkła, które właśnie u nas otrzyma nowe życie! Zobaczcie galerię. .

Czytaj więcej »

Wspólnie walczymy z pandemią

Pandemia koronawirusa zbiera swoje żniwo. Ograniczenie zasięgu infekcji wirusem SARS-CoV-2 wymaga współpracy. Na całym świecie szpitale są wspierane przez osoby prywatne, firmy i instytucje.

Czytaj więcej »

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja to Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Co roku świętowaliśmy i byliśmy w tym dniu razem z dąbrowskimi stowarzyszeniami. W tym roku, z powodu pandemii to niemożliwe. Ale pamiętamy! Dziś w szczególny sposób zwracamy uwagę na osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Czytaj więcej »

Maseczki dla mieszkańców Strzemieszyc

W dobie koronawirusa szczególnie ważna jest społeczna solidarność. Dlatego z chęcią włączamy się w inicjatywę zapoczątkowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc. Przy ulicy Strzemieszyckiej 135 powstał nowy MASECZKOMAT. Będzie on działał razem z poprzednim - przy ulicy Ofiar Katynia 50.

Czytaj więcej »

Zdrowych i pełnych optymizmu Świąt!

Święta Wielkanocne są symbolem odradzającego się życia, a to napawa nas nadzieją na lepsze jutro.   W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzymy Państwu wytrwałości, sił w pokonywaniu trudności, rodzinnego ciepła, spokoju ducha oraz – przede wszystkim – zdrowia!   Z sąsiedzkim pozdrowieniem Zarząd i Pracownicy DSS Recykling   .

Czytaj więcej »

Kabaretowy Wieczór Walentynkowy

Gdzie był najfajniejszy wieczór walentynkowy? Wiadomo w Strzemieszycach, z pozytywną dawką humoru i emocji za sprawą znakomitych stand-uperów. Wystąpili: Łukasz Wolski, Jacek Noch, Antoni Gorgoń Grucha oraz gwiazdy wieczoru Kabaret DNO. Imprezę poprowadził niezawodny i błyskotliwy Damian Kubik, o przygotowania i świetną organizację zadbała Klaudia Jarosińska prezes Stowarzyszenia Budzimy Strzemieszyce przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz dzięki naszemu wsparciu finansowemu!   .

Czytaj więcej »

Graliśmy z WOŚP!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Udało się zebrać rekordową kwotę, a tym samym wspomóc dziecięcą medycynę zabiegową. Jesteśmy dumni, że w tym roku graliśmy i my! Każdy, kto podczas dąbrowskiego Finału w Pałacu Kultury Zagłębia wrzucił do puszki datek na Fundację Jurka Owsiaka otrzymał od nas słodki upominek.

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

Zdrowych, radosnych Świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku! .

Czytaj więcej »

Jarmark Bożonarodzeniowy

W piątek w Dąbrowie Górniczej odbył się II Strzemieszycki Jarmark Bożonarodzeniowy, organizowany przez Stowarzyszenie Budzimy Strzemieszyce. Podczas wydarzenia mogliśmy kupić świąteczne dekoracje, swojskie wyroby oraz piękne rękodzieło. Zarówno dla najmłodszych, jak i dla trochę starszych przygotowano wiele atrakcji, m.in.

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj, Dąbrowskie Mikołajki już za nami

W ubiegłą niedzielę spotykaliśmy się w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum na XIII Graj i Pomagaj, Dąbrowskie Mikołajki .

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj, Dąbrowskie Mikołajki

Wraz z CSiR Dąbrowa Górnicza serdrcznie zapraszamy na najpiękniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez w mieście – XIII edycję akcji charytatywnej “Graj i Pomagaj, Dąbrowskie Mikołajki”! 8 grudnia 2019 r w Hali Widowiskowo – Sportowej “Centrum” (Aleja Róż 3) w godzinach 16.0019.00 W ramach tej niezwykłej imprezy organizowana jest zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na wsparcie projektu “Akademia Rozmaitości” realizowanego przez dąbrowskie Stowarzyszenie “Dar Serca“. Projekt skierowany jest do najmłodszych mieszkańców naszego miasta, uczniów szkół podstawowych w ramach którego planowany jest cykl wycieczek edukacyjnych, cykl zajęć rozwijających zainteresowania i pasje młodych ludzi oraz zakup pomocy dydaktycznych do zajęć warsztatowych. W programie m.in: - POKAZ MAGII I ILUZJI - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA - POKAZ LIGHT SHOW oraz wiele innych atrakcji, które sprawią całym rodzinom radość! I my - jak co roku - włączamy się w obchody i serdecznie zapraszamy!   .

Czytaj więcej »

INFORMATOR DSS RECYKLING - jesień 2019

Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi!   Serdecznie witamy Państwa na łamach kolejnego wydania naszego informatora. Jak Państwo wiecie – cały czas aktywnie włączamy się w życie naszej małej społeczności. W ciągu ostatniego pół roku sporo się wydarzyło i mamy nadzieję, że lektura niniejszego wydania dobrze to zrelacjonuje. .

Czytaj więcej »

Działamy zgodnie z BDO

Od 1 stycznia ewidencję i sprawozdawczość prowadzimy wyłącznie za pośrednictwem Bazy danych o opakowaniach i produktach oraz gospodarce odpadami. Zapraszamy na stronę https://bdo.mos.gov.pl Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) jest systemem informatycznym, utworzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Integralną częścią BDO jest Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, który został uruchomiony 24 stycznia 2018 r.

Czytaj więcej »

Plan połączenia Spółek

W związku z zamiarem połączenia spółek DSS Recykling Sp. z o.o. i Simeko Recykling Szkła Sp.

Czytaj więcej »

Dzień Integracji i Tolerancji

Dzień Integracji i Tolerancji odbył się w tym roku 06.09.2019 r. w Parku Hallera. Jak co roku wsparliśmy Stowarzyszenie Krokus w tej inicjatywie!

Czytaj więcej »

DSS Przyjacielem Szkoły nr 5!

8 czerwca 2019 r. odbył się kolejny koncert organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc i ZSP nr 5 – Koncert na 4 Bardzo Męskie Głosy „Przyjmijcie dziś życzenia”. Poprzedziło go otwarcie wystawy prac malarskich Arkadiusza Żaka.

Czytaj więcej »

KONCERT NA 4 BARDZO MĘSKIE GŁOSY

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Strzemieszyc, Szkołą Podstawową nr 5 i Przewodniczącą Dąbrowskiej Rady Seniorów zapraszamy na KONCERT NA 4 BARDZO MĘSKIE GŁOSY „Przyjmijcie dziś życzenia”, który odbędzie się o godzinie 18.00 w SP nr 5 w Strzemieszycach! Wystąpią: Wiktor Jankowski (baryton/gościnnie ze Lwowa) Adrian Janus (baryton) Łukasz Kostka (baryton) Adam Drzazga (tenor) Mateusz Lasatowicz (fortepian) Jacek Woleński (kierownictwo muzyczne, prowadzenie) O godzinie 17.30 zapraszamy na otwarcie wystawy prac Arkadiusza Żaka .

Czytaj więcej »

Młodzież na PLUS!

Młodzieżowcy KS Unia Dąbrowa Górnicza wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Turniej odbył się w niedzielę 26.05.2019 na obiekcie CSiR przy ul. Konopnickiej 29, a my sponsorowaliśmy ich występ. Zmagania zakończyli na 1/4 finału, ulegając Hucie Bankowej 1:0. Nasi chłopcy mieli swoje sytuacje bramkowe, jednak zabrakło szczęścia. Wszyscy zawodnicy włożyli w turniej sporo sił, a rywale byli wymagający.

Czytaj więcej »

Podziękowania od Stowarzyszenia Krokus

W maju obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Już tradycją stało się, że świętujemy razem ze Stowarzyszeniem Krokus. Były występy, warsztaty, pyszny poczęstunek i ciepła, rodzinna atmosfera. Oprócz naszego udziału w tym święcie, zawsze przekazujemy datek na cele statutowe Stowarzyszenia. Tak było i tym razem.

Czytaj więcej »

Rozwijamy się!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w środę nabyliśmy udziały spółki Simeko Recykling Szkła. Teraz razem, trosce o środowisko naturalne, stworzymy grupę kapitałową, gdzie zastosujemy nasze najbardziej ekologiczne i zaawansowane technologie w recyklingu szkła. .

Czytaj więcej »

XII edycja Półmaratonu Dąbrowskiego

Półmaraton to jedna z najważniejszych imprez biegowych w regionie. Ubiegłoroczna edycja to udział 1250 biegaczy, gdzie zdecydowana większość to mieszkańcy Śląska, a prawie 350 zawodników to dąbrowianie. To prestiżowy bieg, który charakteryzuje się wyjątkowo piękną trasą prowadzącą wokół dąbrowskich jezior Pogoria, z metą przed Halą Widowiskowo-Sportową „Centrum”. Wyróżnikiem dąbrowskiego Półmaratonu bez wątpienia jest szybka, płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów.

Czytaj więcej »

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Stowarzyszenie Krokus zorganizowało z tej okazji wydarzenie na którym, nie zabrakło wielu występów, uśmiechów i ciepłej atmosfery pomimo chłodnej pogody. Goście przybyli tłumnie, wszyscy chętni nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym – w tym tradycyjnie DSS Recykling! .

Czytaj więcej »

Nowy numer informatora DSS Recykling

Serdecznie witamy Państwa na łamach kolejnego wydania naszego informatora. Od ostatniego wydania nie próżnowaliśmy, wydarzyło się dużo i byliśmy z Wami w najważniejszych momentach życia naszej małej społeczności. Jak już Państwo wiecie, wspieramy wiele stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Strzemieszyc, bierzemy też aktywny udział w istotnych imprezach dla całej Dąbrowy Górniczej. Jesteśmy, między innymi, partnerami szkół, Klubu Sportowego Unia Dąbrowa Górnicza, Stowarzyszenia Przyjaciół Strzemieszyc, Stowarzyszenia Promocji Dzielnicy Strzemieszyce, strzemieszyckiego Koła Gospodyń Wiejskich, wspieramy wydarzenia takie, jak Graj i Pomagaj czy dąbrowski Półmaraton.   A chcemy zrobić jeszcze więcej właśnie po to, by odpowiedzieć na Państwa głosy! Zapraszamy do lektury! .

Czytaj więcej »

KULTYWUJEMY TRADYCJĘ!

Niezwykle ciepłe przyjęcie, wiele serdeczności, kawa i pyszne, domowe ciasto – tak przywitani zostaliśmy przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzemieszyc Wielkich. Poprosiliśmy Panią Janinę Świerczynę, przewodniczącą Koła, o udzielenie nam wywiadu i opowiedzenie o tym, jakie tradycje ma koło i czym na co dzień zajmują się jego członkinie.   Pani Janino, proszę opowiedzieć nam, ile Koło już istnieje, jakie ma tradycje?   Koło na terenie Strzemieszyc powstało 1932 roku, a dwa lata później poświęcono nasz sztandar – mamy więc 87 lat! Od samego początku prowadzimy kronikę, w której dokumentujemy swoją działalność. Mamy tu wszystkie ważne wydarzenia, zdjęcia, dyplomy... Początki Koła Gospodyń ze Strzemieszyc Wielkich wyglądały tak, że matki, gospodynie, działaczki, kobiety jak na tamte czasy postępowe, spotykały się i dzieliły wiedzą i umiejętnościami.

Czytaj więcej »

Pierwszoklasiści i przedszkolaki mogą odetchnąć z ulgą!

Zakupione przez nas oczyszczacze powietrza to prawdziwy pogromca szkodliwych substancji, które negatywnie wpływają na układ oddechowy. Pracują cicho, ale bardzo skutecznie! Jest to niezwykle ważne, aby najmłodsze pokolenie dąbrowian chronić przed negatywnymi skutkami, jakie wywołuje zanieczyszczone powietrze. Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Zwiększa ryzyko na zachorowania na wiele chorób, takich jak astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i zapalenie dróg oddechowych.

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, który już każdy z nas zna od kołyski. Niebo – ziemi, niebu – ziemia, wszyscy – wszystkim ślą życzenia, drzewa – ptakom, ptaki – drzewom, tchnienie wiatru – płatkom śniegu.”   Ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku naszym sąsiadom i przyjaciołom życzą Zarząd i pracownicy DSS Recykling .

Czytaj więcej »

Grudniowe wydanie informatora DSS Recykling

Drodzy sąsiedzi i przyjaciele, mamy niezwykłą przyjemność powitać Was na łamach grudniowego wydania naszego informatora. Okres świąteczny to dobry czas dla wszelkich podsumowań, refleksji oraz planów na nadchodzący rok. W tym wydaniu i my podsumujemy dla Was ostatnie miesiące naszej działalności dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy ze stowarzyszeniami i lokalną społecznością. A było tego naprawdę sporo! Wspierane przez nas podmioty to instytucje miejskie, jak CSiR czy szkoły podstawowe, stowarzyszenia lokalne i sportowe, kluby piłkarskie, a nawet koła gospodyń.

Czytaj więcej »

XII „Graj i Pomagaj”

Już 12. rok z kolei Centrum Sportu i Rekreacji zaprosiło najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki czyli akcję charytatywną pod nazwą „Graj i Pomagaj”. A my gramy razem z nimi – niemalże od początku! Chyba każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na wizytę świętego Mikołaja.

Czytaj więcej »

Konkurs ekologiczny i wycieczka w SP 5

7 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny, w którym brały udział 3-osobowe drużyny reprezentujące klasy IV-VIII. Pytania konkursowe dotyczyły rozpoznawania i opisu roślin ze szkolnej ścieżki ekologicznej. Wyniki zmagań każdej drużyny zostały ogłoszone po  zakończeniu konkursu.

Czytaj więcej »

XII Graj i Pomagaj już w niedzielę!

Już 12. rok z kolei Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki czyli akcję charytatywną pn. “Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Wywierzyska posprzątane!

Wywierzyska posprzątane! Teraz pstrągi, kaczki i inni mieszkańcy mieszkańcy źródlisk mogą odetchnąć z ulgą. A wszystko pod kontrolą ekologa, Pana profesora Andrzeja Czyloka. PS Już wkrótce opowiemy Wam więcej o Wywierzyskach. Przygotowujemy wywiad z Panem profesorem. .

Czytaj więcej »

Sprzątamy Wywierzyska!

Pamiętacie, jak w 2014 roku sprzątaliśmy Wywierzyska? Otóż teren znów wygląda opłakanie. Piękną zieleń szpecą śmieci... Zdecydowaliśmy się to zmienić i jutro (sobota, 29.09) ponownie ruszamy do akcji: SPRZĄTAMY WYWIERZYSKA! Trzymajcie kciuki! .

Czytaj więcej »

Świętowaliśmy 5-lecie KROKUSA!

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Stowarzyszenie Krokus! Razem świętowaliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz 5-lecie Stowarzyszenia Krokus.

Czytaj więcej »

5 lat Stowarzyszenia Krokus!

Wraz ze Stowarzyszeniem Krokus serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne świętowanie!

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Zobaczcie, jak w tym roku świętowaliśmy Dni Kultury Strzemieszyc!

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Już 1 czerwca zaczynamy obchody Dni Kultury Strzemieszyc! Jak co roku - zapowiada się wiele atrakcji. Rozrywka dla najmłodszych i tych nieco starszych, wstępy, koncerty i pokazy. W imieniu swoim i organizatorów - serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej »

20 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Strzemieszyc

W weekend, 7.04.2018 r., Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc świętowało swoje 20 urodziny!  

Czytaj więcej »

XI Półmaraton Dąbrowski już za nami!

W niedzielę 8 kwietnia 1350 biegaczy oraz prawie 200 amatorów nordic walkingu wystartowało w XI Półmaratonie Dąbrowskim ArcelorMittal Poland. Impreza jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

Niech Święta Wielkanocne wniosą do Waszych serc wiosenną radość, pogodę ducha, a także spokój, ciepło i nadzieję. Pięknych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół!  

Czytaj więcej »

XI Półmaraton Dąbrowski

Już 8 kwietnia wyjątkowe, sportowe święto, czyli XI Półmaraton Dąbrowski!

Czytaj więcej »

8th European Shotokan Karate Championships & Kohai Cup

W kwietniu czeka nas 8th European Shotokan Karate Championships & Kohai Cup. Już nie możemy się doczekać! Jesteśmy z Wami!

Czytaj więcej »

KOLEJNY ROK Z UNIĄ DG!

Z dumą oznajmiamy, że po raz kolejny podpisaliśmy umowę o współpracy z KS Unia Dąbrowa Górnicza Wspieramy ich już od wielu lat i jak widać - zaangażowanie procentuje. KS Unia to obecnie najlepszy klub piłkarski w naszym mieście, a wierzymy, że nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej udany!

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, pogody ducha, odpoczynku, nabrania dystansu do tego, co wokół. Chwil roziskrzonych płatkami śniegu, z kolędą, śmiechem i rodziną. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Czytaj więcej »

ŚWIĄTECZNY KONCERT MUZYCZNY

Kolejny ŚWIĄTECZNY KONCERT MUZYCZNY, organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc już za nami. 9 grudnia mieliśmy ponownie przyjemność na nim gościć, a także przyłożyć rękę do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj - po raz XI!

Już po raz jedenasty mieliśmy okazję współtworzyć jedną z najważniejszych świątecznych imprez dla najmłodszych w naszym mieście -  Dąbrowskie Mikołajki, czyli akcję charytatywną „Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W niedzielę 3 grudniamieliśmy zaszczyt wziąć udział w mikołajkowym spotkaniu podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Krokus przy pomocy Stowarzyszenia Rowerowa Dąbrowa oraz Posła na Sejm RP Roberta Warwasa.

Czytaj więcej »

XI Graj i Pomagaj już wkrótce!

Już po raz jedenasty zapraszamy najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki, czyli akcję charytatywną pn. „Graj i Pomagaj”. Od lat jesteśmy obecni na imprezie - nie zabraknie nas i w tym roku!

Czytaj więcej »

Unia Strzemieszyce w formie!

KS Unia Strzemieszyce to nasz lokalny klub, z którym od lat współpracujemy. Chłopaki są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu i wyjścia z IV Ligi Okręgowej!

Czytaj więcej »

Recykling to nasza przyszłość

Ilość poddawanego recyklingowi szkła z gospodarstw domowych wzrosła w Europie do poziomu 67%, przy ok. 25 mld zebranych butelek i słoików. Wzrost ten odzwierciedla między innymi coraz większą świadomość środowiskową konsumentów oraz poprawę metod zbiórki i odzysku szkła.

Czytaj więcej »

Dni Kultury Strzemieszyc

Dni Kultury w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach to coroczna propozycja dla mieszkańców tej dzielnicy, ale także całego miasta i regionu. W ostatni czerwcowy weekend kolejne atrakcje dla wszystkich przygotowało Stowarzyszenie Promocji Dzielnicy Strzemieszyce wraz z DSS Recykling  

Czytaj więcej »

DSS uhonorowany Gazelą Biznesu

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się firm. I edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Czytaj więcej »

Jary Oddział Zamknięty w Strzemieszycach

Prawdziwe rockowe brzmienie w Strzemieszycach już 3 czerwca! Nie może Was tam zabraknąć - świętujcie z nami 20-lecie DSS Recykling!

Czytaj więcej »

Kwietniowy informator DSS Recykling

Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi! Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer informatora DSS Recykling.

Czytaj więcej »

Zapraszamy na X Półmaraton Dąbrowski!

Już 9 kwietnia odbędzie się X Półmaraton Dąbrowski. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zbigniew Podraza. I w tym roku dumnie dołączamy do grona sponsorów!

Czytaj więcej »

XIII Europa Karate Cup for Club oraz 25-lecie KS Ronin

W dniach 11-12 marca w Dąbrowie Górniczej w Hali Sportowej Centrum, odbył się XIII Europa Karate Cup for Club oraz 25 lecie KS Ronin. My aktywnie włączyliśmy się i wspieraliśmy naszych sportowców!

Czytaj więcej »

Dąbrowa podejmuje walkę ze smogiem!

Choć takiego smogu, jaki w styczniu spowił większość polskich miast, nikt się nie spodziewał, w Dąbrowie Górniczej już wcześniej przygotowano się do walki o czyste powietrze. Nowy Program Ograniczenia Niskiej Emisji z dopłatami 100% wartości pieca o odpowiednich parametrach (do 8 tys. złotych) oraz innowacyjny system badania jakości powietrza to 2 główne działania, które wdrażać będzie Urząd Miasta w Dąbrowie jako oręż walki z zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

Czytaj więcej »

Życzenia Świąteczne

Naszym Przyjaciołom i Sąsiadom ze Strzemieszyc i całej Dąbrowy życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pachnących choinką i domowym ciastem, wśród najbliższych, ze śniegiem skrzypiącym pod nogami Mikołaja. Jak za dawnych lat...

Czytaj więcej »

O Strzemieszycach, działalności prospołecznej i planach na przyszłość - rozmowa z Maciejem Szaniawskm

Strzemieszyce, nasza Mała Ojczyzna. Miejsce gdzie mieszkamy, pracujemy, spędzamy wolny czas, do którego chętnie wracamy. Miejsce, które każdy z nas chciałby uczynić lepszym i piękniejszym. Miejsce, które dzięki lokalnym patriotom, ludziom czynu, społecznikom ma szansę rozwijać się, rozkwitać, być lepsze i piękniejsze.

Czytaj więcej »

Magiczny koncert świąteczny

Jak nakazuje tradycja i w tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć na koncercie świątecznym, zorganizowanym dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Strzemieszyc we współpracy z DSS Recykling. Niesamowita atmosfera, czarująca muzyka i znamienici goście - tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.

Czytaj więcej »

Zobaczcie finał jubileuszowej akcji "Graj i Pomagaj"

Zobaczcie finał jubileuszowej akcji "Graj i Pomagaj". Takie chwile nie mają ceny. Brawo dla organizatorów - Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, brawo dla dąbrowian. Wielkie dzięki za entuzjazm i mnóstwo dobrej energii. Gramy i pomagamy z Wami - od lat!

Czytaj więcej »

Koncert świąteczny

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Strzemieszyc i Szkołą Podstawową nr 5 serdecznie zapraszamy na jutrzejszy koncert świąteczny. Startujemy o godzinie 17.00!

Czytaj więcej »

Szkolimy się!

Przygotowania przed świętami idą już u nas pełną parą, ale w międzyczasie nie zapominamy o inwestycjach w dobrze wyszkolone kadry – tym razem na tapetę poszła pierwsza pomoc!

Czytaj więcej »

Graj i Pomagaj

Bieg charytatywny, zabawy dla najmłodszych i wizyta św. Mikołaja. Tego wszystkiego i wielu innych atrakcji nie zabrakło podczas niedzielnej, X edycji „Graj i Pomagaj”.

Czytaj więcej »

Eko-wykłady

Prezentujemy krótki film, który powstał podczas eko-wykładów zorganizowanych przez nas w Szkole Podstawowej nr 5. Zobaczcie, jaki potencjał drzemie w strzemieszyckiej młodzieży i jak wiele wiedzą na temat ekologii.

Czytaj więcej »

X GRAJ I POMAGAJ z DSS Recykling!

„Graj i Pomagaj” jest coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Centrum Sportu i Rekreacji od 2007 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum”. W ramach imprezy zbierane są środki finansowe, które przekazane będą na dofinansowanie zielonych kolonii dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej z dąbrowskich szkół podstawowych. DSS Recykling aktywnie włącza się w akcję, wspierając ją organizacyjnie i finansowo.

Czytaj więcej »

Jesienne wydanie informatora DSS Recykling

Nowy numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc dostępny mobilnie! A w nim wiele na temat odpowiedzialności w biznesie, naszych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz modernizacji zakładu.

Czytaj więcej »

DSS Recykling

Troska o środowisko, nowoczesne technologie, najwyższa jakość recyklingu, innowacyjna firma... Uchylamy dla Was rąbka tajemnicy i pokazujemy, jak wygląda nasza praca.

Czytaj więcej »

Małe wykłady o wielkich sprawach

W piątek, 21.10., w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się wykłady poświęcone ekologii zorganizowane przez DSS Recykling we współpracy z CP Recycling Organizacja Odzysku Opakowań. Dzieci podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy od 1 do 3 oraz 3 do 6.

Czytaj więcej »

Jesteśmy przejrzyści jak szkło, czyli kilka słów o społecznej odpowiedzialności w biznesie

Współcześnie ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek firmę czy organizację, działającą w oderwaniu od społeczności. To ludzie – pracownicy, klienci, sąsiedzi – tworzą klimat rozwoju (bądź zastoju) biznesu.

Czytaj więcej »

Spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Naszym strzemieszyckim sąsiadom i wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Czytaj więcej »

Świąteczne wdanie informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W świątecznym, piątym, wydaniu informatora DSS Recykling opisujemy zmiany na lepsze, jakie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy w naszym zakładzie. Prezentujemy efekty starań służących minimalizacji wpływu na najbliższe otoczenie, opinie ekspertów oraz wyniki kompleksowych badań i analiz. 

Czytaj więcej »

Modernizacja DSS Recykling bezpieczna dla środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał pozytywne postanowienie w sprawie realizacji przedsięwzięcia „Modernizacja Centrum Recyklingu Szkła w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach”.

Czytaj więcej »

Więcej zieleni na stadionie Unii Strzemieszyce

DSS Recykling fundatorem zielonych kompozycji i szpalerów drzew na stadionie Unii.

Czytaj więcej »

Dla nas to naturalne

Krótkie podsumowanie działań DSS Recykling na rzecz środowiska naturalnego i mieszkańców Strzemieszyc. 

Czytaj więcej »

DSS z UNIĄ jest!

1 maja 2015 zapraszamy na mecz. Na stadionie przy ul. Sportowej strzemieszycka Unia gra z Jednością Strzyżowice.

Czytaj więcej »

Ogród DSS Recykling na Wywierzyskach - wizualizacje

W kwietniu 2015 ruszą prace nad stworzeniem ogrodu DSS Recykling w Strzemieszycach.

Czytaj więcej »

KONKURS - zaprezentuj swój piękny ogród w Strzemieszycach!

Prześlij zdjęcie swojego ogrodu, a możesz wygrać bon o wartości 300 zł na wiosenne zakupy w Leroy Merlin.  

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, a szczególnie naszym strzemieszyckim sąsiadom, składamy najserdeczniejsze życzenia ciepłych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy. Niechaj te Święta będą okazją do spotkań w gronie najbliższych oraz wielu radosnych chwil na łonie budzącej się do życia przyrody.  

Czytaj więcej »

Czwarty numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W wiosennym wydaniu informatora DSS Recykling przedstawiamy konkretne działania, jakie w ostatnim czasie podjęliśmy w celu minimalizacji wpływu naszego zakładu na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej »

Modernizacja DSS Recykling bez zwiększania pryzm i budowy nowych hal

Najbardziej racjonalnym i korzystnym dla środowiska sposobem modernizacji DSS Recykling jest umiejscowienie nowych linii produkcyjnych w istniejących już halach – bez dalszej rozbudowy zakładu.

Czytaj więcej »

Trzeci numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W letnim wydaniu informatora DSS Recykling publikujemy ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzające, że głównym składnikiem pyłu w Strzemieszycach jest żelazo.

Czytaj więcej »

Pierwsze ustalenia z badań WIOŚ prowadzonych w Strzemieszycach

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach pozytywnie ocenia realizację przez DSS Recykling zaleceń pokontrolnych i wyraźnie stwierdza, że głównym składnikiem pyłu w Strzemieszycach jest żelazo.

Czytaj więcej »

Rodzinna majówka w Saksonii

Torgau, Drezno i Budziszyn zwiedzili zwycięzcy konkursu „Strzemieszyce przyjazne dla środowiska”. Poznali niemiecki zakład recyklingu szkła, podziwiali Drezno, zachwycili się budziszyńską starówką.

Czytaj więcej »

Wywierzyska już są czyste

W najcenniejszym przyrodniczo zakątku Strzemieszyc nasza załoga zebrała 7 metrów sześciennych śmieci.

Czytaj więcej »

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi badania pyłu w Strzemieszycach

W najnowszym numerze tygodnika "Twoje Zagłębie" sprawa pyłów w Strzmieszycach trafiła na pierwszą stronę.  

Czytaj więcej »

Drezno czeka na laureatów konkursu DSS Recykling

6 mieszkańców Strzemieszyc w ostatni weekend maja odwiedzi stolicę Saksonii i pozna, podobny do naszego, niemiecki zakład odzyskiwania szkła.

Czytaj więcej »

Pył w Strzemieszycach jest metalizujący i przyciąga go magnes

Dzięki wizytom i interwencjom mieszkańców wiemy, że to, co zasypuje Strzemieszyce, nie jest szkłem.

Czytaj więcej »

Posprzątamy Wywierzyska

Wywierzyska w Strzemieszycach toną w śmieciach (zob. najnowsze zdjęcia tego przyrodniczo cennego miejsca). Nasza firma deklaruje uprzątnięcie na własny koszt źródeł i terenu wokół nich. Zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej »

Wywierzyska z chochlikiem

Do drugiego numeru naszego wydawnictwa wkradła się literówka w nazwie strzemieszyckiego Pomnika Przyrody Wywierzyska. Zwróciła na to uwagę jedna z czytelniczek informatora, za co niniejszym bardzo dziękujemy.    

Czytaj więcej »

Drugi numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W wiosennym wydaniu informatora DSS Recykling zapraszamy mieszkańców Strzemieszyc do sąsiedzkich odwiedzin w naszej firmie i udziału w konkursie.

Czytaj więcej »

Uwaga Konkurs! Zapraszamy do naszej firmy

Zapraszamy do odwiedzin w naszym zakładzie i udziału w konkursie "Strzemieszyce przyjazne dla środowiska".

Czytaj więcej »

Raport oddziaływania na środowisko modernizacji DSS Recykling w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach

Prezentujemy najnowszą wersję raportu oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn. modernizacja Centrum Recyklingu Szkła firmy DSS Recykling Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach – tekst jednolity.  

Czytaj więcej »

Informator DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

Zachęcamy do lektury informatora DSS Recykling skierowanego do mieszkańców Strzemieszyc.

Czytaj więcej »

Przegląd ekologiczny

Pełna wersja dokumentu oceniającego wpływ dąbrowskiego zakładu DSS Recykling na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej »

Pył w Strzemieszycach

Pełna wersja dokumentu pn. "Interpretacja Wyników Badań Analizowanych Odpadów" sporządzonego przez Laboratorium Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. w Katowicach

Czytaj więcej »

Ładowanie...